Menu mobilnemenu
 

Więźby docinane komputerowo

Dobrze zaprojektowany i wykonany dach jest jednym z ważniejszych elementów poprawnie wykonanego budynku.

W oparciu o Państwa projekty budowlane oraz przy pomocy oprogramowania do projektowania konstrukcji drewnianych DIETRICH'S oraz CADSIS wykonujemy gotowe, komputerowo docinane więźby tradycyjne. Programy te pozwalają stworzyć kompletną dokumentację warsztatową, dają możliwość sprawdzenia i zweryfikowania konstrukcji przed jej wycięciem. Pozwalają na dokładne zwymiarowanie elementów oraz obróbkę drewna z milimetrową dokładnością. Dzięki temu już na etapie projektowania mamy pewność, iż Państwa konstrukcja będzie wykonana poprawnie, a jej elementy są odpowiednio dobrane. Programy dzięki funkcji optymalizacji pozwalają uzyskać oszczędności na ilości materiału – nie musicie Państwo zamawiać elementów z zapasem na docięcie na budowie. Pozwala to zredukować koszty budowy.

Więźby docinane komputerowo - model 3D

Programy te pozwalają obliczyć w sposób dokładny:

  • objętość potrzebnej tarcicy
  • powierzchnie połaci dachowych
  • powierzchnie podbitek i nadbitek okapów i szczytów
  • ilości potrzebnych łat i kontrłat
  • rzeczywiste długości linii dachowych (kalenic, gradownic, okapów, koszy, itp.) co pozwala w sposób łatwy i dokładny zamówić potrzebne pokrycie i akcesoria dachowe

 

Więźby docinane komputerowo

Elementy konstrukcyjne po zaprojektowaniu są przekazywane na sterowane numerycznie centrum ciesielskie firmy HUNDEGGER. Maszyna w sposób automatyczny i dokładny wykonuje połączenia ciesielskie, czopy, wręby i zacięcia. Gwarantuje również wysoką dokładność wykonywanych elementów.

Obróbka maszynowa pozwala wyeliminować różnego rodzaju łączniki ciesielskie, kątowniki, itp. Montaż konstrukcji jest również szybszy i prosty – polega na zestawieniu gotowych elementów. Poszczególne elementy konstrukcji – więźby są fabrycznie ponumerowane, a Państwo wraz z więźba otrzymujecie instrukcję oraz stosowne rysunki montażowe wraz z kompletem potrzebnych okuć.

Model 3D więźby dachowej

Montaż konstrukcji może być również wykonany przez nasze wyspecjalizowane ekipy montażowe.

Tarcicę na konstrukcje impregnujemy środkami zabezpieczającymi drewno przed ogniem, grzybami oraz owadami. Stosujemy metodę zanurzeniową impregnacji tarcicy w preparatach solnych.

Drewno na więźbę dachową sortujemy metodą wizualną zgodnie z normą do klas C24 i C30. Na produkt wystawiamy deklarację zgodności. Produkty dostarczamy autem z HDS na terenie całego Kraju.

Transport więźby dachowej

Na Państwa życzenie klienta jesteśmy w stanie obrobić widoczne elementy konstrukcji poprzez ich heblowanie i fazowanie. Ponad to oferujemy także różne typy zakończeń krokwi, murłat i płatwi pośrednich oraz szeroką gamę kolorów impregnatów do drewna. Dzięki temu mamy pewność i gwarancję, iż nasze konstrukcja dachowa, po prawidłowym zmontowaniu, będzie służyła Państwu długie lata bez względu na warunki atmosferyczne i upływający czas.

Oferujemy Państwu profesjonalne prefabrykowanie konstrukcji z drewna powierzonego jak i własnego.

profesjonalne prefabrykowanie konstrukcji z drewna

Nasza oferta skierowana jest zarówno dla klientów indywidualnych, jak również dla profesjonalistów. Jako doświadczony producent konstrukcji z drewna zapewniamy kompleksową obróbkę drewna litego lub klejonego przy użyciu najnowocześniejszych technologii, dzięki czemu gwarantujemy najwyższą precyzję wykonanych produktów.
Jeśli nie posiadają Państwo zestawienia drewna to prosimy o kontakt z naszą firmą, a ofertę z zestawieniem otrzymają Państwo bez dodatkowej opłaty.

Zapraszamy firmy budowlane i ekipy ciesielskie do współpracy.

Więźby docinane komputerowo

Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij
Templates
Value [XML]
Templates
Value
SQLs
7
Requests
2
Messages
28
Lang.
22
Displayed
9
Time
0.127 sec
Memory
5.26 MB