Menu mobilnemenu
 

Domy energooszczędne - technologia

Ciepło niskim kosztem.

Głównym kosztem utrzymania domu jest koszt energii potrzebnej do ogrzewania budynku. Trzeba też pamiętać, iż jest to koszt, który będziemy zmuszeni ponosić rok w rok, przez cały okres użytkowania domu.

Sposobem na wieloletnie oszczędności jest budowa domu drewnianego w standardzie domu energooszczędnego, charakteryzującego się zmniejszonym zapotrzebowaniem na ciepło. Produkowane przez nas domy energooszczędne zostały stworzone z myślą o maksymalnym ograniczeniu strat ciepła i energii – technologia ciepłego szkieletu drewnianego, w którym cały przekrój ściany stanowi warstwa izolacji termicznej. Zastosowane rozwiązania architektoniczne, sprawiają iż produkowane przez nas domy energooszczędne zapewniają swoim mieszkańcom najwyższy komfort życia i niskie rachunki za eksploatację budynku.

Dzięki naturalnym właściwością konstrukcji szkieletowych, które posiadają doskonałe parametry izolacyjności, stosunkowo niewielkim nakładem kosztów na etapie produkcji i budowy, jesteśmy w stanie zaoferować Państwu domy spełniające rygorystyczne normy standardu NF 40.

We wszystkich naszych domach energooszczędnych dodatkową uwagę przykładamy do odpowiedniej izolacji przegród zewnętrznych, zwartą formę budynku oraz optymalny układ wnętrz, który wykorzystuje naturalną energię słoneczną i pozwala ograniczyć wydatki związane z ogrzewaniem i oświetleniem. Istotna bowiem w przypadku domów energooszczędnych jest dbałość o szczegóły – na przykład zastosowanie nieodpowiednich okien lub drzwi, o niskiej jakości, może zniweczyć wszystkie nasze wysiłki, aby dom był trwały i ciepły. A dodatkowe koszty związane z dostosowaniem projektu do standardu NF40 zostaną wówczas zmarnowane.

W domach w wersji energooszczędnej często też stosujemy rozwiązania pozwalające na odzysk ciepła – instalacje rekuperacyjne. W tego typu budynkach często też stosujemy ekologiczne i wygodne instalacje grzewcze pozyskujące energię ze źródeł odnawialnych – słońca, wiatru i ziemi, w postaci pomp ciepła (powietrznych lub wierconych) oraz paneli fotowoltaicznych.

Rozwiązania te pozwalają nam zaoferować Państwu wymarzony dom, który nie tylko jest trwały i szybki w budowie, ale zarazem nowoczesny i tani w utrzymaniu.

Nasze domy energooszczędne spełniają wszystkie wymagania stawiane przez współczesność – łączą wygodę codziennego użytkowania z troską o poszanowanie środowiska naturalnego.

W naszej produkcji domów energooszczędnych znajdziecie Państwa domy parterowe, piętrowe, z poddaszem użytkowym lub nieużytkowym. Realizujemy bowiem projekty własne oraz indywidulane, spełniając Państwa marzenia o własnym domu.

Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij
Templates
Value [XML]
Templates
Value
SQLs
7
Requests
2
Messages
28
Lang.
22
Displayed
9
Time
0.122 sec
Memory
5.23 MB