Menu mobilnemenu
 

Domy pasywne

Komfort i oszczędności

W trakcie budowy wymarzonego domu Inwestorzy często stawiają pytanie, jakie powinny być jego parametry energooszczędności, aby całkowicie spełniał nasze wymagania.
Coraz większa wiedza Inwestorów odnośnie wymagań izolacyjności i oszczędności energetycznych stawianym budynkom oraz chęć życia w zdrowym i ekologicznym domu, sprawiły, iż przed budownictwem postawione zostały normy wskazujące, iż w ciągu najbliższych lat wszystkie nowopowstałe budynki będą musiały spełniać wymagania domów energooszczędnych lub pasywnych.

Dążenie do bliskiej ideałowi oszczędności ilości energii pierwotnej, jakiej użyjemy do ogrzania naszego domu, stanowi cel idei budownictwa pasywnego. Coraz niższe współczynniki przenikalności cieplnej dla poszczególnych przegród zewnętrznych, coraz bardziej szczelne i ciepłe okna, coraz tańsze i bardziej dostępne technologie grzewcze i wentylacji z odzyskiem ciepła pozwalają z technologicznego punktu widzenia wykonać dom, który do jego ogrzania nie zużyje więcej niż 15 kWh/m²a energii pierwotnej. Głównym czynnikiem grzewczym dla budynku będą tu jego mieszkańcy, działające urządzenia elektryczne, ciepło słoneczne oraz odzysk ciepła z wentylowanego powietrza i jego dogrzewanie.

Technologia budowy domów pasywnych idealnie wpisuje się w ideę budownictwa prefabrykowanego. Konstrukcja i ściany naszych domów powstają w stabilnych, fabrycznych warunkach. Dzięki mechanizacji procesu produkcyjnego otrzymujemy bardzo dużą, liczoną w milimetrach, dokładność poszczególnych elementów. Dzięki optymalizacji już na etapie projektowania, ilość potrzebnych do produkcji materiałów jest dokładnie dobierana, co pozwala na minimalizację niepotrzebnych odpadów i śmieci. Zastosowanie wyłącznie naturalnych surowców – drewna, płyt drewnopochodnych, wełny skalnej, płyt gipsowych, itp. – daje nam gwarancję, iż nasz dom będzie w pełni ekologiczny, zdrowy dla jego mieszkańców i środowiska.

Są to podstawowe warunki jakie muszą spełnić nasze domy, aby uzyskać certyfikat Domu Pasywnego.

Należy w tym miejscu zaznaczyć, iż równie istotne przy budowie domu pasywnego, oprócz użytych materiałów konstrukcyjnych i izolacyjnych, jest uwzględnienie parametrów samej działki, usytuowania domu względem kierunków świata, jego nasłonecznienie czy ukształtowanie otoczenia. Poszukiwane są posesje z odpowiednio ukształtowanym gruntem, np.: w postaci skarpy czy zadrzewienia, pozwalające na osłonę domu przed wiatrem i gwarantujące odpowiedni poziom nasłonecznienia. Wtedy i tylko wtedy możemy liczyć na to, iż otrzymamy odpowiednie certyfikaty.

Dzięki naszemu doświadczeniu służymy Państwu pomocą i doradztwem już na wczesnych etapach podejmowania decyzji odnośnie budowy wymarzonego domu.

 

Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij
Templates
Value [XML]
Templates
Value
SQLs
7
Requests
2
Messages
28
Lang.
22
Displayed
9
Time
0.094 sec
Memory
5.22 MB